Przejdź do głównej sekcji

Gemini 1.5 w dwóch odmianach

Po niedawnej premierze Chata GPT 4o, Google długo nie kazał czekać na swój ruch. Wczoraj bowiem miała premiera nowej wersji AI od Google. Gemini 1.5 w 2 wariantach Pro i Flash.

Google Gemini 1.5 Pro: Rewolucja w Interakcji z AI

Google wprowadził ekscytujące nowości do swojego asystenta AI, Gemini, przedstawiając model 1.5 Pro. Ten zaawansowany model oferuje teraz kontekst o długości do 1 miliona tokenów, co umożliwia efektywne zarządzanie dużymi dokumentami i zbiorami danych. Użytkownicy mogą przesyłać pliki przez Google Drive do głębokiej analizy, przekształcając Gemini w potężnego analityka danych, zdolnego do tworzenia wizualizacji i wglądów na bieżąco.

Analityka Dokumentów z Najdłuższym Okienkiem Kontekstowym

Gemini 1.5 Pro, dostępny dla subskrybentów Gemini Advanced, jest wyposażony w najdłuższe okienko kontekstowe spośród dostępnych chatbotów konsumenckich. Dzięki temu, Gemini może analizować i podsumowywać ogromne ilości danych, np. 1500-stronicowe dokumenty czy 100 e-maili. Wkrótce będzie mógł także przetwarzać godzinne nagrania wideo i zbiory kodu powyżej 30 000 linii.

Naturalne Rozmowy z Gemini Live

Nowe funkcje interakcji z Gemini obejmują chatowanie w Google Messages oraz mobilne doświadczenie konwersacyjne Gemini Live, które wykorzystuje zaawansowaną technologię mowy. Dzięki temu, rozmowy z Gemini będą bardziej intuicyjne i naturalne, pozwalając na swobodne tempo rozmowy i przerywanie odpowiedzi w celu zadania pytań uzupełniających.

Pomoc w Składaniu Złożonych Planów

Nowe doświadczenie planowania z Gemini Advanced wychodzi poza zwykłe prezentowanie listy sugerowanych aktywności, tworząc spersonalizowane plany podróży. Gemini analizuje preferencje użytkowników, lokalizacje oraz czas potrzebny na przemieszczanie się między miejscami, aby stworzyć unikalne harmonogramy, które automatycznie aktualizują się przy wprowadzaniu zmian.

Personalizacja Gemini za pomocą Gems

Subskrybenci Gemini Advanced będą mogli tworzyć spersonalizowane wersje Gemini, zwane Gems. Użytkownicy mogą łatwo skonfigurować Gems, opisując ich funkcje i sposób reagowania. Przykładowo, można stworzyć trenera fitness, który będzie motywujący i pozytywny, dostarczając codzienne plany treningowe.

Integracja z Większą Liczbą Aplikacji Google

Gemini rozszerza swoją funkcjonalność poprzez integrację z większą liczbą aplikacji Google, takich jak Google Calendar, Tasks i Keep. Użytkownicy będą mogli tworzyć wpisy kalendarzowe z dokumentów czy przekształcać zdjęcia przepisów kulinarnych w listy zakupów.

Dzięki tym nowościom, Gemini staje się najbardziej inteligentnym i spersonalizowanym asystentem AI, który wspiera użytkowników w codziennych zadaniach, dostarczając wyjątkowo dopasowane doświadczenia.