Przejdź do głównej sekcji

Nowy, szybszy i lepszy GPT-4o

Poznajcie GPT-4.0: Najnowszy Flagowy Model AI!

OpenAI z radością ogłasza premierę swojego najnowszego modelu – GPT-4.0. To prawdziwy przełom, który przynosi inteligencję na poziomie GPT-4, ale działa znacznie szybciej i jeszcze lepiej radzi sobie z tekstem, dźwiękiem i obrazami. Przygotujcie się na nowe możliwości i jeszcze lepsze doświadczenia!

Lepsze Zrozumienie Obrazów

GPT-4.0 przewyższa wszystkie istniejące modele w zrozumieniu i omawianiu obrazów, które z nim dzielicie. Możecie na przykład zrobić zdjęcie menu w obcym języku, a GPT-4.0 przetłumaczy je dla Was, opowie o historii i znaczeniu potraw oraz zaproponuje rekomendacje. W przyszłości planowane są dalsze ulepszenia, które pozwolą na bardziej naturalną, real-time rozmowę głosową oraz możliwość konwersacji z ChatGPT za pomocą wideo na żywo. Wyobraźcie sobie, że pokazujecie ChatGPT na żywo mecz sportowy i prosicie o wyjaśnienie zasad gry!

Nowy Tryb Głosowy

OpenAI planuje wprowadzenie nowego Trybu Głosowego z tymi niesamowitymi możliwościami w wersji alpha, z wczesnym dostępem dla użytkowników Plus. Funkcjonalność ta będzie stopniowo udostępniana, aby jak najwięcej osób mogło korzystać z tych zaawansowanych funkcji.

Poprawione Możliwości Językowe

Aby zaawansowana sztuczna inteligencja była bardziej dostępna i użyteczna na całym świecie, GPT-4.0 oferuje ulepszone możliwości językowe pod względem jakości i szybkości. ChatGPT obsługuje teraz ponad 50 języków, co ułatwia rejestrację, logowanie, ustawienia użytkownika i wiele więcej.

Dostępność GPT-4.0

OpenAI rozpoczyna wdrażanie GPT-4.0 dla użytkowników ChatGPT Plus i Team, a wkrótce również dla użytkowników Enterprise. Od dziś wdrażana jest także wersja dla użytkowników ChatGPT Free z pewnymi ograniczeniami w korzystaniu. Użytkownicy Plus będą mieli limit wiadomości do 5 razy większy niż użytkownicy darmowi, a użytkownicy Team i Enterprise będą mieli jeszcze wyższe limity.

Więcej Inteligencji i Zaawansowanych Narzędzi za Darmo

Misją OpenAI jest udostępnienie zaawansowanych narzędzi AI jak największej liczbie osób. Każdego tygodnia z ChatGPT korzysta ponad sto milionów ludzi. W najbliższych tygodniach OpenAI zacznie udostępniać więcej inteligencji i zaawansowanych narzędzi dla użytkowników ChatGPT Free.

Nowe Funkcje dla Użytkowników ChatGPT Free z GPT-4.0

Korzystając z GPT-4.0, użytkownicy ChatGPT Free będą mieli teraz dostęp do takich funkcji jak:

  • Doświadczenie inteligencji na poziomie GPT-4
  • Otrzymywanie odpowiedzi zarówno od modelu, jak i z internetu
  • Analiza danych i tworzenie wykresów
  • Rozmowy o zdjęciach, które robicie
  • Przesyłanie plików do podsumowywania, pisania lub analizy
  • Odkrywanie i korzystanie z GPTs oraz GPT Store
  • Tworzenie bardziej pomocnych doświadczeń dzięki funkcji Memory

OpenAI jest niesamowicie podekscytowane tymi nowymi możliwościami i nie może się doczekać, aż użytkownicy sami je wypróbują. Wersja 4.0 to dopiero początek niesamowitych rzeczy, które nadchodzą!

Oceny Nowego Modelu

Podczas testów na tradycyjnych benchmarkach, GPT-4.0 osiąga poziom wydajności porównywalny z GPT-4 Turbo w zakresie tekstu, rozumowania i inteligencji kodowania, jednocześnie ustanawiając nowe standardy w dziedzinie wielojęzyczności, dźwięku i możliwości wizualnych.

1. Ocena Tekstu

Ulepszone Rozumowanie – GPT-4.0 ustanawia nowy rekord, osiągając wynik 88,7% w teście 0-shot COT MMLU (pytania dotyczące ogólnej wiedzy). Wszystkie te oceny zostały zebrane przy użyciu naszej nowej, prostej biblioteki evals. Dodatkowo, w tradycyjnym teście 5-shot no-CoT MMLU, GPT-4.0 uzyskuje wynik 87,2%. (Uwaga: Llama3 400b nadal jest w trakcie treningu)

2. Wydajność Audio ASR

GPT-4.0 znacząco poprawia wydajność rozpoznawania mowy w porównaniu do Whisper-v3 we wszystkich językach, szczególnie w przypadku języków mniej zasobnych.

3. Wydajność Tłumaczenia Audio

GPT-4.0 ustanawia nowy standard w tłumaczeniu mowy, przewyższając Whisper-v3 w benchmarku MLS.

4. M3Exam

Benchmark M3Exam to zarówno ocena wielojęzyczna, jak i wizualna, składająca się z pytań wielokrotnego wyboru z testów standaryzowanych innych krajów, które czasami zawierają rysunki i diagramy. GPT-4.0 jest silniejszy niż GPT-4 w tym benchmarku we wszystkich językach. (Pomijamy wyniki wizualne dla suahili i jawajskiego, ponieważ dla tych języków jest tylko 5 lub mniej pytań wizualnych).

5. Oceny Zrozumienia Wizualnego

GPT-4.0 osiąga najlepsze wyniki na benchmarkach dotyczących percepcji wizualnej, ustanawiając nowe standardy w tej dziedzinie.