Przejdź do głównej sekcji

Zagadki logiczne vs 4 modele LLM

Z okazji pojawienia się nowego modelu od Mety tj. LLAMA 3 – 70B, postanowiłem przetestować 4 liderów w kilku trudnych zagadkach logicznych. Efekty są jak zawsze mieszane 😉

Na pierwszy ogień idzie lider, ChatGPT w wersji 4, płatnej do tego jeszcze nie uaktualnionej o wariant Turbo, z bazą wiedzy do grudnia 2023 roku.

ChatGPT

Zagadka logiczna 1: Jeśli 3 rozwieszone na sznurach, bardzo mokre ręczniki schną 3 godziny, to ile schnie 6 ręczników ?

ChatGPT: Odpowiedź na tę zagadkę logiczną jest dość prosta, ale może zmylić. Skoro 3 ręczniki schną w ciągu 3 godzin, to 6 ręczników również wyschnie w ciągu 3 godzin, zakładając, że wszystkie ręczniki mają miejsce na sznurze i są wystawione na takie same warunki suszenia. W takim przypadku czas schnięcia nie zależy od liczby ręczników, ale od warunków, w których są suszone.

ChatGPT, nie dał się oszukać tą w sumie prostą ale jednak logiczną zagadką, nie wymaga ona działań matematycznych. Wymaga natomiast logicznego myślenia.

Zagadka logiczna 2: W wyścigu samochodowym bierze udział 10 aut. Zwycięzca miał nr 5. Dwie i pół minuty po nim metę przekroczyło auto nr 2. Następnie po minucie i 45 sekundach dotarło auto nr 1. Auta nr 3 i 10 dojechały do mety razem minutę i 10 sekund później. Po kolejnych 50 sekundach na mecie pojawiło się auto z numerem 7, półtorej minuty później auto nr 4. Następne na mecie było auto nr 6, które dojechało dwie minuty i 15 sekund później. Auto nr 9 było na mecie już 12 sekund później. Ostatnie dotarło auto nr 9, które pojawiło się na mecie minutę i 5 sekund po poprzedniku. Ile czasu upłynęło od przyjazdu pierwszego do przyjazdu ostatniego auta?

ChatGPT Zacznijmy od uporządkowania kolejności przyjazdu aut i obliczenia czasów w sekundach dla każdego z nich względem zwycięzcy (auto nr 5), który przyjechał jako pierwszy:

 1. Auto nr 5 – 0 sekund (zwycięzca)
 2. Auto nr 2 – 2 minuty i 30 sekund po auto nr 5

Przeliczmy wszystkie te czasy na sekundy i obliczmy czas całkowity:

 • Auto nr 2: 2 minuty i 30 sekund = 2×60+30=1502×60+30=150 sekund
 • Auto nr 1: 1 minuta i 45 sekund = 1×60+45=1051×60+45=105 sekund

Teraz dodajmy te czasy razem, zaczynając od czasu auto nr 5:

 • Czas dla auto nr 1: 150+105=255150+105=255 sekund
 • Czas dla aut nr 3 i 10: 255+70=325255+70=325 sekund

Zatem od momentu przyjazdu pierwszego auta (nr 5) do momentu przyjazdu ostatniego auta (nr 8) upłynęło 677 sekund, czyli 11 minut i 17 sekund.

Odpowiedź jak najbardziej prawidłowa. Natomiast ChatGPT stał się ostatnimi czasy bardzo powolny, szczególnie w godzinach pracy.

Zagadka logiczna 3: Pięcioro dzieci: Kasia, Mela, Emilka, Jakub i Krzyś wybrało się na lody. Lody owocowe kosztują 3 zł, a czekoladowe 2 złote. Każde z dzieci kupiło jednego loda, a wydali razem 13 zł. Mela i Jakub nie wybrali tego samego smaku, co pozostali. Czy wiesz już jaki smak lodów wybrało każde dziecko?

ChatGPT Aby rozwiązać tę zagadkę, skupmy się na dostępnych informacjach i kosztach lodów, jak również na dodatkowych wskazówkach dotyczących wyborów Meli i Jakuba.

Mamy do dyspozycji:

 • Lody owocowe: 3 zł
 • Lody czekoladowe: 2 zł
 • Łączny wydatek na lody: 13 zł
 • Mela i Jakub wybrali inny smak niż pozostałe dzieci.

Załóżmy, że 𝑥x to liczba lodów owocowych, a 𝑦y to liczba lodów czekoladowych, przy czym każde z pięciu dzieci kupiło jeden lód. Mamy zatem równanie: 3𝑥+2𝑦=133x+2y=13 𝑥+𝑦=5x+y=5

Rozwiążmy teraz te równania, aby znaleźć 𝑥x i 𝑦y. Skoro 𝑥+𝑦=5x+y=5, …

Więc 𝑥=3x=3 i 𝑦=5−3=2y=5−3=2. Znaczy to, że 3 lody były owocowe, a 2 czekoladowe.

Ponieważ Mela i Jakub wybrali inny smak niż pozostali, jedno z nich musiało wybrać lody owocowe, a drugie czekoladowe. Ponieważ jest więcej lodów owocowych, bardziej prawdopodobne jest, że Mela i Jakub skorzystali z popularniejszego wyboru (w przypadku większości dzieci), czyli owocowego, co oznaczałoby, że pozostali wybrali lody czekoladowe. Ale zgodnie z zagadką Mela i Jakub wybrali inne smaki niż reszta, więc muszą to być oni, którzy wybrali mniej popularne lody czekoladowe, a reszta dzieci (Kasia, Emilka, Krzyś) wybrała lody owocowe.

 • Mela: Lody czekoladowe
 • Jakub: Lody czekoladowe
 • Kasia: Lody owocowe
 • Emilka: Lody owocowe
 • Krzyś: Lody owocowe

I tym razem ChatGPT, nie dał się oszukać. Brawo.

Zagadka logiczna 4: W ciągu 9 miesięcy 14 osób zakupiło 336 bułeczek. Jeśli częstotliwość będzie taka sama, to czy potrafisz policzyć ile bułek kupi 25 osób w ciągu 12 miesięcy?

ChatGPT Aby obliczyć ile bułek kupi 25 osób w ciągu 12 miesięcy, można zastosować prostą regułę proporcji. Zacznijmy od obliczenia, ile bułek kupuje jedna osoba w ciągu jednego miesiąca, a następnie przeliczymy to na większą liczbę osób i dłuższy okres czasu.

 1. Obliczenie bułek kupowanych przez jedną osobę na miesiąc:
  • W ciągu 9 miesięcy 14 osób kupiło 336 bułek.
  • Bułki na osobę na miesiąc wynoszą:
   • Bułki na osobę na miesiąc= 336 bułek 14 osób×9 miesięcy
   • Bułki na osobę na miesiąc = 14 osób×9 miesięcy
    336 bułek​
 2. Obliczenie bułek kupowanych przez 25 osób w ciągu 12 miesięcy:
  • Gdy znamy liczbę bułek na osobę na miesiąc, można to przeliczyć na większą liczbę osób i dłuższy okres:
   • Bułki na 25 osób na 12 miesięcy=Bułki na osobę na miesiąc×25 osób×12 miesięcy
   • Bułki na 25 osób na 12 miesięcy=Bułki na osobę na miesiąc×25 osób×12 miesięcy

Zacznijmy od wykonania pierwszego obliczenia: ile bułek kupuje jedna osoba w ciągu jednego miesiąca.

W ciągu 12 miesięcy 25 osób kupi około 800 bułek, zakładając, że częstotliwość zakupów pozostanie taka sama. ​​

800 bułek to dobra odpowiedź. Kolejny punkt dla ChataGPT.

Zagadka logiczna 5: Czy uda Ci się ustalić liczbę drzew w lesie jeśli wiadomo, że jest ich 12 razy po tysiąc, 9 setek, 4 dziesiątki i 5 jednostek.

ChatGPT Oczywiście, możemy to obliczyć! Wygląda na to, że mamy do czynienia z opisem liczby w systemie dziesiętnym, gdzie:

 • „12 razy po tysiąc” oznacza 12000,
 • „9 setek” oznacza 900,
 • „4 dziesiątki” oznacza 40,
 • „5 jednostek” oznacza 5.

Aby znaleźć całkowitą liczbę drzew, dodajemy te wartości razem: 12000+900+40+512000+900+40+5.

W lesie jest dokładnie 12,945 drzew. ​

Piąta, ostatnia odpowiedź okazała się również poprawna. I tak oto lider branży nie dał się pokonać 5ciu w miarę trudnym zadaniom logiczno-matematycznym. Zobaczmy jak poradzą sobie pretendenci do korony wśród asystentów AI.

Zagadka logiczna 1: Jeśli 3 rozwieszone na sznurach, bardzo mokre ręczniki schną 3 godziny, to ile schnie 6 ręczników ?

Gemini Czas schnięcia ręczników nie zależy liniowo od ich liczby. To znaczy, że 6 ręczników nie schnie dwa razy dłużej niż 3 ręczniki.

Czas schnięcia zależy od wielu czynników, takich jak:

 • Grubość i gramatura ręcznika: Grubsze i cięższe ręczniki zawierają więcej wody i schną dłużej niż cienkie i lekkie.
 • Materiał ręcznika: Bawełniane ręczniki schną zazwyczaj dłużej niż ręczniki z mikrofibry.
 • Poziom wilgotności powietrza: W suchym powietrzu ręczniki schną szybciej niż w wilgotnym.
 • Cyrkulacja powietrza: Dobra cyrkulacja powietrza przyspiesza proces schnięcia.
 • Temperatura: W wyższej temperaturze ręczniki schną szybciej niż w niższej.

Z tych powodów nie można jednoznacznie stwierdzić, ile czasu zajmie wyschnięcie 6 ręczników. Będzie to prawdopodobnie dłużej niż 3 godziny, ale dokładny czas zależy od wyżej wymienionych czynników.

Można jednak oszacować czas schnięcia, biorąc pod uwagę te czynniki. Na przykład, jeśli 6 ręczników jest dwa razy grubszych niż 3 ręczniki, które schły 3 godziny, to te 6 ręczników może schnąć około 6 godzin.

Niestety AI od Google zaczyna od porażki. Dał się podejść tej w sumie prostej dla człowieka zagadce logicznej 🙂

Zagadka logiczna 2: W wyścigu samochodowym bierze udział 10 aut. Zwycięzca miał nr 5. Dwie i pół minuty po nim metę przekroczyło auto nr 2. Następnie po minucie i 45 sekundach dotarło auto nr 1. Auta nr 3 i 10 dojechały do mety razem minutę i 10 sekund później. Po kolejnych 50 sekundach na mecie pojawiło się auto z numerem 7, półtorej minuty później auto nr 4. Następne na mecie było auto nr 6, które dojechało dwie minuty i 15 sekund później. Auto nr 9 było na mecie już 12 sekund później. Ostatnie dotarło auto nr 9, które pojawiło się na mecie minutę i 5 sekund po poprzedniku. Ile czasu upłynęło od przyjazdu pierwszego do przyjazdu ostatniego auta?

Gemini: Analiza wyścigu, aby obliczyć czas od przyjazdu pierwszego do ostatniego auta, musimy zsumować czasy, jakie każde z nich pokonało.

Znane informacje:

 • Zwycięzca (nr 5) przejechał trasę jako pierwszy.
 • Auto nr 2 przejechało trasę 2,5 minuty po zwycięzcy.

Obliczanie czasu:

 1. Czas auta nr 2: 2,5 minuty
 2. Czas auta nr 1: 1 minuta i 45 sekund + 2,5 minuty = 4 minuty i 15 sekund

Czas od startu zwycięzcy do mety ostatniego auta:

11 minut i 17 sekund – czas auta nr 5 (zwycięzcy) = 6 minut i 17 sekund

Odpowiedź: Od przyjazdu pierwszego auta do mety ostatniego auta upłynęło 6 minut i 17 sekund

Tutaj Gemini się zakręcił, był blisko poprawnej odpowiedzi, którą jest 11 min. 17s, natomiast finalnie postawił na wartość 6 min. 17s.

Zagadka logiczna 3: Pięcioro dzieci: Kasia, Mela, Emilka, Jakub i Krzyś wybrało się na lody. Lody owocowe kosztują 3 zł, a czekoladowe 2 złote. Każde z dzieci kupiło jednego loda, a wydali razem 13 zł. Mela i Jakub nie wybrali tego samego smaku, co pozostali. Czy wiesz już jaki smak lodów wybrało każde dziecko?

Gemini: Mamy do czynienia z układem równań z 5 niewiadomymi (K – lody truskawkowe Kasi, M – lody truskawkowe Meli, E – lody truskawkowe Emilki, J – lody czekoladowe Jakuba, Kr – lody czekoladowe Krzysia) i 3 równaniami:

 1. Całkowity koszt: 3K + 3M + 3E + 2J + 2Kr = 13 zł
 2. Mela i Jakub jedzą różne lody: M ≠ J
 3. Pozostali jedzą ten sam smak: K = E lub K = Kr lub E = Kr

Aby rozwiązać ten układ równań, możemy zastosować różne metody, np. podstawianie, eliminację lub metodę graficzną.

Rozwiązanie krok po kroku

 1. Wykorzystaj równanie 2 (M ≠ J): Zakładamy, że Mela wybrała lody truskawkowe (M = 1). Oznacza to, że Jakub wybrał lody czekoladowe (J = 2).
 2. Podstaw wartości M i J do równania 1: 3K + 3(1) + 3E + 2(2) + 2Kr = 13 zł Rozwiń i zmień kolejność wyrazów: 3K + 3E + 2Kr = 7 zł
 3. Wykorzystaj informację o pozostałych dzieciach: a) K = E: Podstaw K = E do równania 3K + 3E + 2Kr = 7 zł: 3E + 3E + 2Kr = 7 zł Zmień kolejność wyrazów i połącz podobne wyrazy: 6E + 2Kr = 7 zł Zakładamy, że Emilka również wybrała lody truskawkowe (E = 1). Wstawiamy tę wartość do równania: 6(1) + 2Kr = 7 zł Rozwiąż równanie: 2Kr = 1 zł, Kr = 0,5 zł (wartość niedopuszczalna, gdyż nie można kupić pół loda). Oznacza to, że założenie K = E jest błędne. b) K = Kr: Podstaw K = Kr do równania 3K + 3E + 2Kr = 7 zł: 3Kr + 3E + 2Kr = 7 zł Zmień kolejność wyrazów i połącz podobne wyrazy: 5Kr + 3E = 7 zł Zauważ, że nie da się rozwiązać tego równania z 2 niewiadomymi (Kr i E) przy użyciu tylko 1 równania. c) E = Kr: Podstaw E = Kr do równania 3K + 3E + 2Kr = 7 zł: 3K + 3Kr + 2Kr = 7 zł Zmień kolejność wyrazów i połącz podobne wyrazy: 8Kr = 7 zł Wylicz wartość Kr: Kr = 0,875 zł (wartość niedopuszczalna, gdyż nie można kupić 0,875 loda). Oznacza to, że założenie E = Kr jest błędne.

Wniosek

Z powodu sprzeczności w danych (niedopuszczalne wartości Kr), nie można jednoznacznie określić, jaki smak lodów wybrało każde dziecko. Dostępne informacje są niewystarczające do rozwiązania tego układu równań.

Aby rozwiązać ten problem, potrzebne są dodatkowe informacje, np.:

 • Jaki smak lodów wybrało jedno z pozostałych dzieci (Kasia, Emilka lub Krzyś)?
 • Ile kosztował lód Krzysia? (wtedy można wywnioskować smak jego loda, a następnie smak lodów pozostałych dzieci).

Posiadając więcej informacji, można skonstruować układ równań z rozwiązaniem lub zastosować inne metody wnioskowania, aby ustalić, jaki smak lodów wybrało każde dziecko.

Kolejna z rzędu porażka, Gemini przekombinował obliczenia i skupił się na niewłaściwym tropie.

Zagadka logiczna 4: W ciągu 9 miesięcy 14 osób zakupiło 336 bułeczek. Jeśli częstotliwość będzie taka sama, to czy potrafisz policzyć ile bułek kupi 25 osób w ciągu 12 miesięcy?

Gemini: Tak, można obliczyć ile bułek kupi 25 osób w ciągu 12 miesięcy, zakładając, że częstotliwość zakupów pozostanie taka sama.

Krok 1: Obliczenie średniej liczby bułeczek kupowanych przez jedną osobę w ciągu 9 miesięcy:

336 bułeczek / 14 osób = 24 bułeczek/osoba (w ciągu 9 miesięcy)

Krok 2: Przerzucenie średniej na 12 miesięcy:

24 bułeczek/osoba (w ciągu 9 miesięcy) * (12 miesięcy / 9 miesięcy) = 32 bułeczek/osoba (w ciągu 12 miesięcy)

Krok 3: Obliczenie łącznej liczby bułeczek kupionych przez 25 osób w ciągu 12 miesięcy:

32 bułeczek/osoba (w ciągu 12 miesięcy) * 25 osób = 800 bułeczek

Odpowiedź: Przy założeniu, że częstotliwość zakupów pozostanie taka sama, 25 osób kupi łącznie 800 bułeczek w ciągu 12 miesięcy.

W końcu pierwsza poprawna odpowiedź na koncie Gemini 😉

Zagadka logiczna 5: Czy uda Ci się ustalić liczbę drzew w lesie jeśli wiadomo, że jest ich 12 razy po tysiąc, 9 setek, 4 dziesiątki i 5 jednostek.

Gemini: Tak, można ustalić liczbę drzew w lesie na podstawie podanych informacji.

Krok 1: Zapisanie liczby drzew w systemie dziesiętnym:

12 tysięcy = 12 * 1000 = 12000 9 setek = 9 * 100 = 900 4 dziesiątki = 4 * 10 = 40

Krok 2: Zsumowanie wszystkich wartości:

12000 + 900 + 40 + 5 = 13945

Odpowiedź: W lesie jest 13 945 drzew.

Ostatnie zagadka została również źle rozwiązana przez Google bota, machnął się o 1000 drzew 😉 Jak wyraźnie widać ta wersja nie radzi sobie za dobrze z liczeniem. Jest co prawda szybka (2-3x niż Chat GPT), tylko co z tego skoro nie radzi sobie z logicznym myśleniem połączonym z obliczeniami.

Zagadka logiczna 1: Jeśli 3 rozwieszone na sznurach, bardzo mokre ręczniki schną 3 godziny, to ile schnie 6 ręczników ?

Grog: Klasyczna zagadka logiczna! Odpowiedź nie jest prostym pomnożeniem 3 godzin przez 2 (ponieważ jest dwukrotnie więcej ręczników), ale raczej… 3 godziny!

Rozumowanie jest takie, że liczba ręczników nie wpływa na czas schnięcia. Jeśli 3 ręczniki schną 3 godziny, to 6 ręczników również schnie 3 godziny. Czas schnięcia jest niezależny od liczby ręczników.

Spryciula zna temat 😉 nie dał się podejść.

Zagadka logiczna 2: W wyścigu samochodowym bierze udział 10 aut. Zwycięzca miał nr 5. Dwie i pół minuty po nim metę przekroczyło auto nr 2. Następnie po minucie i 45 sekundach dotarło auto nr 1. Auta nr 3 i 10 dojechały do mety razem minutę i 10 sekund później. Po kolejnych 50 sekundach na mecie pojawiło się auto z numerem 7, półtorej minuty później auto nr 4. Następne na mecie było auto nr 6, które dojechało dwie minuty i 15 sekund później. Auto nr 9 było na mecie już 12 sekund później. Ostatnie dotarło auto nr 9, które pojawiło się na mecie minutę i 5 sekund po poprzedniku. Ile czasu upłynęło od przyjazdu pierwszego do przyjazdu ostatniego auta?

Grog: Czasem trzeba się dobrze zastanowić, aby policzyć czas między przyjazdem pierwszego a ostatniego auta.

Zwycięzca, auto nr 5, przyjechał jako pierwsze. Auto nr 2 przyjechało 2,5 minuty później. Auto nr 1 przyjechało 1 minutę i 45 sekund później niż auto nr 2, czyli 4 minuty i 25 sekund po zwycięzcy. Auto nr 3 i 10 przyjechały razem 1 minutę i 10 sekund po aucie nr 1, czyli 5 minut i 35 sekund po zwycięzcy. Auto nr 7 przyjechało 50 sekund później, czyli 6 minut i 25 sekund po zwycięzcy. Auto nr 4 przyjechało 1 minutę i 30 sekund później niż auto nr 7, czyli 7 minut i 55 sekund po zwycięzcy. Auto nr 6 przyjechało 2 minuty i 15 sekund później niż auto nr 4, czyli 10 minut i 10 sekund po zwycięzcy. Auto nr 9 przyjechało 12 sekund później niż auto nr 6, czyli 10 minut i 22 sekundy po zwycięzcy. Ostatnie auto, nr 8, nie istnieje w tej historii, ostatnie auto to nr 8, ale w tekście jest napisane, że ostatnie auto to nr 9, które przyjechało 1 minutę i 5 sekund później niż auto nr 9, czyli 11 minut i 27 sekund po zwycięzcy.

Wynika z tego, że od przyjazdu pierwszego auta do przyjazdu ostatniego auta upłynęło 11 minut i 27 sekund.

Druga zagadka i dobra odpowiedź. Bezbłędnie obliczył do tego super szybko. Jestem pod wrażeniem nowego modelu LLAMA 3 70B.

Zagadka logiczna 3: Pięcioro dzieci: Kasia, Mela, Emilka, Jakub i Krzyś wybrało się na lody. Lody owocowe kosztują 3 zł, a czekoladowe 2 złote. Każde z dzieci kupiło jednego loda, a wydali razem 13 zł. Mela i Jakub nie wybrali tego samego smaku, co pozostali. Czy wiesz już jaki smak lodów wybrało każde dziecko? odpowiedz po polsku

Groq: Tak, już wiem!

Mela i Jakub kupili lody czekoladowe, każdy po 2 zł, co daje łącznie 4 zł. Kasia, Emilka i Krzyś kupili lody owocowe, każdy po 3 zł, co daje łącznie 9 zł. W sumie wydali 4 zł + 9 zł = 13 zł.

Więc, każde dziecko wybrało następujący smak lodów:

 • Kasia: owocowy
 • Mela: czekoladowy
 • Emilka: owocowy
 • Jakub: czekoladowy
 • Krzyś: owocowy

Niestety pierwsze potknięcie. Szkoda bo odpowiedzi są niemalże natychmiastowe.

Zagadka logiczna 4: W ciągu 9 miesięcy 14 osób zakupiło 336 bułeczek. Jeśli częstotliwość będzie taka sama, to czy potrafisz policzyć ile bułek kupi 25 osób w ciągu 12 miesięcy? odpowiedz po polsku

Groq: Łatwa zagadka!

Pierwszym krokiem jest obliczenie, ile bułeczek kupuje jedna osoba w ciągu miesiąca. Mamy 14 osób, które kupiły 336 bułeczek w ciągu 9 miesięcy. Aby obliczyć, ile bułeczek kupuje jedna osoba w ciągu miesiąca, musimy podzielić 336 przez 14 osób i przez 9 miesięcy:

336 bułeczek ÷ 14 osób ÷ 9 miesięcy = 2,38 bułeczki/osobę/miesiąc

Teraz, aby obliczyć, ile bułeczek kupi 25 osób w ciągu 12 miesięcy, musimy pomnożyć liczbę osób przez liczbę miesięcy i przez liczbę bułeczek kupowanych przez jedną osobę w ciągu miesiąca:

25 osób × 12 miesięcy × 2,38 bułeczki/osobę/miesiąc = 714 bułeczek

Więc 25 osób kupi 714 bułeczek w ciągu 12 miesięcy.

Tak się chwalił że aż się pomylił 🙂 Niestety te zagadka pokonała AI bota od Meta.

Zagadka logiczna 5: Czy uda Ci się ustalić liczbę drzew w lesie jeśli wiadomo, że jest ich 12 razy po tysiąc, 9 setek, 4 dziesiątki i 5 jednostek.

Groq: Co za zabawne zadanie!

Rozwiążmy to krok po kroku:

 • 12 razy po tysiąc = 12 000
 • 9 setek = 900
 • 4 dziesiątki = 40
 • 5 jednostek = 5

Teraz dodajmy je:

12 000 + 900 + 40 + 5 = 12 945

Ostatnia zagadka w zestawieniu rozwiązana poprawnie. To co podoba mi się to możliwość wybrania w ustawieniach odpowiedzi, jej ton. Jest długa lista które reformatuje odpowiedź. Bardzo sprytne rozwiązanie. Prędkość to niewątpliwie też potężny atut. Brakuje tylko dokładności. To na szczęście zostanie na pewno poprawione w nadchodzących miesiącach.

Ostatnim modelem językowych w porównaniu jest Claude w wersji darmowej czyli Sonnet, działa ona nieznacznie wolniej od Groqa a w przypadku tych samych zagadek uzyskał on podobny wynik co w.w. Groq.

Zagadki logiczno-matematyczne pochodzą z portalu miastodzieci.pl