14.01 / 2014

Nowa metoda projektowania w 5 dni - Sprint

Jako web developerzy często słyszymy regułkę "ship early, ship often", którą można przetłumaczyć jako "wypuszczaj wcześnie, wypuszczaj często" (w domyślnie chodzi o projektowanie serwisów webowych). Ten promowany kanon projektowania składa się z następujących cykli: pomysł, wykonanie, wydanie, pomiary, powtórzenie. Tak się składa, że ten system nawet dobrze działa, ale nie oznacza to że jest to najefektywniejszy sposób pracy przy projekcie. Co bowiem w przypadku gdy oryginalny pomysł okazuje się chybiony? Wtedy okazuje się, że straciliśmy sporo czasu na produkt, który tak naprawdę nie działa i nie jest nikomu potrzebny. Musi być lepszy sposób na projektowanie zespołowe...

Jest nim "5 dniowy sprint projektowy", w skrócie Sprint. Wymyślony przez Daniela Burka oraz Jana Knappa z Google Ventures pozwala w ciągu zaledwie "roboczego" tygodnia zaprojektować, wykonać oraz przetestować dowolny produkt.

Poniższa prawie godzinna (prowadzona po angielsku) prezentacja przez wyżej wymienionych, autorów modelu Sprint, pokazuje w bardzo przystępny (nawet zabawny) sposób jak poprawnie przeprowadzić ten model pracy nad produktem. Panowie zaczynają od wspominek z przeszłości na temat konsoli Nintendo aby płynnie przejść do sedna sprawy i opisać (z wieloma ciekawymi i merytorycznymi detalami) przypadek sprintu dla firmy Blue Bottle Coffe z Nowego Yorku.

Po obejrzeniu tej prezentacji zapewne każdy z Was dojdzie do nowej konkluzji - "learn early, learn often" czyli "dowiedz się wcześnie, wyciągaj wnioski często" ...

 

 

Skomentuj


Kontakt

Mastafu Design Freelancer
Pan Projektant :)

Ta strona używa cookies i podobnych technologii.

Widzisz ten komunikat, ze względu na wymogi prawne UE. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę używanie ciasteczek na twoim komputerze.

Zrozumiałem