20.06 / 2014

Jak zoptymalizować strony zbudowane na Wordpressie

W związku z oddaniem kolejnego projektu strony zbudowanej na Wordpressie mojemu klientowi, postanowiłem podzielić się z Wami informacją dotyczącą tego, jak dobrze zoptymalizować Wordpresa tak aby się szybko działał. Wyznacznikiem optymalizacji od lat jest dla mnie serwis tools.pingdom.com.

Serwis ten miedzy takie parametry jak:

  • ilość requestów (odwołań wykonanych podczas wczytywania strony)
  • cachowanie plików
  • ilość przekierowań
  • wielkość requestów
  • statyczność strony

Wszystkie te parametry są punktowane w skali od 1 do 100. Gdzie 100 to najlepszy możliwy wynik, który udało mi się właśnie osiągnąć na stronie WspanialySlub.pl. Dodam, stronie bardzo ciężkiej ze względu na dużą ilość zdjęć wysokiej rozdzielczości oraz niskiej kompresji.

Moja metoda na taki wynik to zastosowanie wtyczki WP Fastest Cache, która cachuje dynamiczne strony php do wersji statycznej, merguje pliki js oraz css. Te zabiegi pozwalają na przyspieszenie wgrywania strony, odciążenie serwera oraz zabezpieczenie strony przed nagłym wzrostem odwiedzalności.

Dodatkowo wykorzystałem plugin Rocket Lazy Load, który to dogrywa dynamicznie zdjęcia dopiero w momencie gdy znajdują się one w viewporcie. Czyli w momencie gdy stają się widoczne na stronie podczas przewijania. Dzięki temu, nie wgrywamy wszystkich zdjęć na raz, tylko wgrywamy te, które są potrzebne w danym momencie.

 

1 komentarz

  • Link do komentarza Michał Wojtasek 22.08.2014 Michał Wojtasek

    Dzięki za informacje, nie wiedziałem, że tak dobrze można przyspieszyć ładowanie się strony na WP. One czasami bywają bardzo powolne ...

Skomentuj


Kontakt

Mastafu Design Freelancer
Pan Projektant :)

Ta strona używa cookies i podobnych technologii.

Widzisz ten komunikat, ze względu na wymogi prawne UE. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę używanie ciasteczek na twoim komputerze.

Zrozumiałem