16.01 / 2014

Czy znasz Google doodles?

W związku z tym, że dzisiaj pokazał się kolejny przepiękny Google doodle (przerobione logo Google w celu uczczenia znanej osoby lub wydarzenia) postanowiłem przybliżyć Wam cały koncept tej wspaniałej inicjatywy.

 

Wszystko zaczęło się w 1998 roku, jeszcze przed tym jak Google było korporacją, taką jaką jest dzisiaj. Larry and Sergey, założyciele Google chcieli przygotować zmienioną wersję swojego logo w celu promocji swojej wyszukiwarki na jednym z największych koncertów świata - Burning Man w Newadzie. W tym celu dodali do drugiego "o" patykowatą postać. Tak powstał pierwszy doodle, który w tamtym czasie przekazywał w śmieszny sposób wiadomość, że twórcy są poza biurem i balują ... Pierwsza próba zmiany logo była dosyć prosta ale zapoczątkowała całą serię fantastycznych projektów.

2 lata później w 2000 roku, Larry i Sergey poprosili obecnego webmastera Dennisa Hwanga o zrobienie doodla na dzień niepodległości. Ten wykonał polecenie szefów i został głównym doodlerem firmy :) Na początku doodle tyczyły się ważnych uroczystości oraz bardzo znanych ludzi. Z czasem jednak zapotrzebowanie na doodle wzrosło tak mocno, że Google stworzyło grupę artystów i inżynierów odpowiedzialnych tylko za doodle. Tworzą oni dziesiątki doodli dla róznych państw na przeróżne eventy.

Jak podaje Google, stworzono już ponad 1000 doodli. Galeria najciekawszych projektów dostępna jest Tutaj

Skomentuj


Kontakt

Mastafu Design Freelancer
Pan Projektant :)

Ta strona używa cookies i podobnych technologii.

Widzisz ten komunikat, ze względu na wymogi prawne UE. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę używanie ciasteczek na twoim komputerze.

Zrozumiałem